foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

swietaPP 1 of 1W punkcie przedszkolnym czuć już święta. Pierwszym zwiastunem że już niedługo gwiazdka był Mikołaj, który odwiedził nas 6 grudnia i obdarował prezentami. Natomiast w piątek 20 grudnia wspólnie zasiedliśmy do posiłku wigilijnego i śpiewaliśmy kolędy.
W tym świątecznym nastroju życzymy Wszystkim Radosnych Świąt!

Czytaj więcej: Świątecznie w Punkcie Przedszkolnym

weter 1 of 1

Miniony tydzień poświęcony był tematyce zwierząt domowych, dlatego 5 grudnia do punktu przedszkolnego przybyła Pani Sylwia Szymczak Sierant lekarz weterynarii, opowiedziała o swojej pracy i o tym jak opiekować się zwierzętami. Przedszkolaki pilnie słuchały Pani weterynarza ale i z chęcią opowiadały o swoich pupilach. Pani Sylwia uświadomiła, że zwierzęta, podobnie jak ludzie chorują i wymagają  leczenia. Dzieci dowiedziały się jak opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami domowymi. Jak poznać, kiedy zwierzak jest chory i kiedy przyprowadzić go do weterynarza. Przypomniała również jak ważne dla zdrowia pupila są szczepienia ochronne. Pani weterynarz przyniosła ze sobą podstawowy sprzęt lekarski - stetoskop oraz różnych rozmiarów strzykawki, dostosowane do rozmiarów zwierzęcia. Dzieci przez moment mogły wcielić się w rolę lekarza.

Czytaj więcej: Weterynarz w Punkcie Przedszkolnym

elfy 1 of 1 24 grudnia dzieci z Oddziału i Punktu Przedszkolnego były na spektaklu „Elfy Trzy” w Żychlińskim Domu Kultury. Dzieci na 60 minut przeniosły się w magiczny, rozśpiewany i roztańczony biegun północny. Historia trzech elfów przepełniona jest ogromem żartów, komicznych scen, pięknych piosenek, ale i… zwrotów akcji. Zawiera wychowawczy morał i tłumaczy dzieciom, dlaczego nie warto być niegrzecznym. 

Czytaj więcej: Elfy Trzy

stomatolog 1 of 1

W czwartek 21 listopada  w punkcie przedszkolnym odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem Panią Małgorzatą Warczak - Lewandowską i jej pomocą stomatologiczną. Zaproszeni goście opowiedzieli dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Zwrócili szczególną uwagę na prawidłowe odżywianie. Pani stomatolog na specjalnej dużej plastikowej szczęce pokazała jak prawidłowo szczotkować zęby, pokazała również narzędzia których używa podczas wizyt w gabinecie. Na koniec spotkania Pani Małgosia podarowała dzieciom kolorowanki i legitymacje "dzielnego pacjenta", gdzie dzieci będą zbierać naklejki po każdej wizycie. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby.

Czytaj więcej: Spotkanie z lekarzem stomatologiem

ratuj 1 of 1 6

19 listopada nasze przedszkole odwiedzili strażacy Pani Agnieszka Kubiak z OSP Mirosławice i Pan Rafał Mikołajczyk z OSP Pniewo.

Opowiedzieli przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Wszystko zostało przećwiczone na fantomach i pluszowych misiach. Przypomnieliśmy sobie również numery telefonów do straży pożarnej, pogotowia i policji, a liczbę: 112 wykuliśmy na przysłowiową blachę. Nauczyliśmy się również bandażowania ran.

Wszyscy, którzy wzięli udział w warsztatach – dostali na koniec dyplomy małego ratownika i świecące opaski, by być widocznym na drodze. Wierzymy, że nasze dzielne przedszkolaki, w razie potrzeby – będą potrafiły bez lęku pomagać osobom potrzebującym!

Czytaj więcej: I ja ratuję swojego Misia

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Bedlnie Rights Reserved.