dzień czekolady 1 1

 

 

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych! Niech te dni będą pełne radości, uśmiechu i miłości. 🐰🌷🐣 Życzą Przedszkolaki z grupy Sówek z Wychowawczynią

434216943 935777235006621 6717410651482502172 n

Pierwszy dzień wiosny jest jednym z bardziej wyczekiwanych dni w roku przez dorosłych oraz dzieci. Przedszkolaki zaakcentowały ten dzień barwnym ubiorem, pysznym śniadankiem dzięki otrzymanym płatkom od firmy Kellanova oraz zaśpiewaniem wiosennej piosenki na szkolnym wiosennym apelu. 21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Wspierając osoby z Zespołem Downa — dzieci z naszego Przedszkola założyły dwie kolorowe skarpetki „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

21

22

23

24

25

26

27

28

„Matematyka nigdy nie jest nudna,

Wcale także nie jest trudna…”.
Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. W naszym przedszkolu świętowaliśmy ten dzień 18 marca 2024r.
Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach matematycznych dostosowanych do ich wieku. Zabawy matematyczne w przedszkolu są fundamentem logicznego myślenia, ale przede wszystkim bawią, uczą i rozwijają. Zachęcają do wspólnych poszukiwań i rozwiązań, inspirują do podejmowania nowych i coraz trudniejszych wyzwań, a ponadto wyzwalają w dziecięcych umysłach generowanie nowych pomysłów.
1
a 1
b 1

Dnia 15 marca dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach czekoladowych organizowanych przez firmę „Pracowania Agatka”. Były to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne oraz kreatywne myślenie. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, z czego i jak powstaje czekolada oraz jakie skrywa tajemnice. Poznały sposób produkcji kakao, oglądały nasiona kakaowca, poznały ich zapach oraz miały możliwość ich spróbowania. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej dzieci udały się do stolików, gdzie otrzymały jaja z lejącej czekolady oraz przybory cukiernicze, to dzięki nim właśnie dzieci tworzyły na jajkach piękne dekoracje. Warsztaty były ciekawe i bardzo słodkie.

1

2

3