foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

IMG 20210322 111134067

W poniedziałek 22 marca dzieci z Punktu Przedszkolnego świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Przedszkolaki zaprezentowały inscenizację piosenki, wykonały eko-tulipany z rolek po folii, nawet posiłki tego dnia były zdrowe i zielone. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, przeganiając zimę i malowały na folii piękny krajobraz, by przywołać wiosnę. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Czytaj więcej: „Smerfy” witają Wiosnę

 stasia 1 of 1 2

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości, wrażliwości i potrzeb osób z zespołem Downa. Dzieci z Punktu Przedszkolnego już dziś założyły różnokolorowe skarpetki, by w ten sposób wyrazić solidarność z osobami z trisomią 21 chromosomu.💚🧡💜❤️💙

Czytaj więcej: DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji.

Chłopcy tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat” i wręczyli piękne upominki. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w której rytm bawiły się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

158363730 3576765529112691 8327268616241091269 n

Czytaj więcej: Dzień Kobiet w Punkcie Przedszkolnym

Świat przyrody budzi duże zainteresowanie dzieci, wyzwala chęć poznawania otaczającego je środowiska przyrodniczego, prowadzenia doświadczeń i obserwacji.

W naszym przedszkolu dzieci zamieniły się w małych ogrodników, samodzielnie sadziły cebulki, fasolę, siały warzywa i kwiatki. Przedszkolaki zgodnie pracowały, dzieliły się zadaniami i bacznie obserwowały pracę kolegów. Teraz dzieci muszą pamiętać o podlewaniu nowo posadzonych roślinek. Pachnący ziołami i kwiatami ogródeczek jest świetnym sposobem na poznanie cyklu rozwojowego roślin, sposobu ich rozwoju oraz warunków potrzebnych do ich życia.

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Bedlnie Rights Reserved.