foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

stomatolog 1 of 1

W czwartek 21 listopada  w punkcie przedszkolnym odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem Panią Małgorzatą Warczak - Lewandowską i jej pomocą stomatologiczną. Zaproszeni goście opowiedzieli dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Zwrócili szczególną uwagę na prawidłowe odżywianie. Pani stomatolog na specjalnej dużej plastikowej szczęce pokazała jak prawidłowo szczotkować zęby, pokazała również narzędzia których używa podczas wizyt w gabinecie. Na koniec spotkania Pani Małgosia podarowała dzieciom kolorowanki i legitymacje "dzielnego pacjenta", gdzie dzieci będą zbierać naklejki po każdej wizycie. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby.

Czytaj więcej: Spotkanie z lekarzem stomatologiem

ratuj 1 of 1 6

19 listopada nasze przedszkole odwiedzili strażacy Pani Agnieszka Kubiak z OSP Mirosławice i Pan Rafał Mikołajczyk z OSP Pniewo.

Opowiedzieli przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Wszystko zostało przećwiczone na fantomach i pluszowych misiach. Przypomnieliśmy sobie również numery telefonów do straży pożarnej, pogotowia i policji, a liczbę: 112 wykuliśmy na przysłowiową blachę. Nauczyliśmy się również bandażowania ran.

Wszyscy, którzy wzięli udział w warsztatach – dostali na koniec dyplomy małego ratownika i świecące opaski, by być widocznym na drodze. Wierzymy, że nasze dzielne przedszkolaki, w razie potrzeby – będą potrafiły bez lęku pomagać osobom potrzebującym!

Czytaj więcej: I ja ratuję swojego Misia

wycieczkapizza2019 1 of 1 7

W dniu 12.11.2019r. dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego były na wycieczce w Kutnie. Sama podróż autobusem sprawiła dzieciom wielką frajdę, a w sali zabaw Fikoland, gdzie dzieci mogły bezpiecznie skakać do basenu z piłeczkami i wspinać się po różnych konstrukcjach dało dzieciom możliwość spożytkowania energii, którą w sobie posiadają. Po super zabawie dzieci zamieniły się w Masterchefa Juniora i każdy przygotował swoją pizzę wg. własnej fantazji w pizzerii „Na widelcu”. Po upieczeniu pizzy w specjalnym piecu zasiedliśmy do stołu i każdy z apetytem zjadł zrobioną przez siebie pizzę. Z uśmiechem na twarzy i pełnymi brzuszkami wróciliśmy do przedszkola.

Czytaj więcej: Wycieczka do Fikolandu

pasowanie2019 1 of 1 9

W czwartek 7 listopada w Punkcie Przedszkolnym odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka.

Dzieci w swoich bajkowych strojach zaprezentowały zaprezentowały program artystyczny - recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Maluchy były bardzo dumne, że zostały prawdziwymi przedszkolakami. Pani dyrektor magicznym ołówkiem pasowała każde dziecko. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i upominki, był również tort i tańce. Bawiliśmy się tego dnia przednio! 

Czytaj więcej: Pasowanie na przedszkolaka

konk pp 1 of 1

Ogromnym osiągnięciem mogą pochwalić się dzieci z Punktu Przedszkolnego w kategorii: przedszkolaki 3-6 letnie w konkursie plastycznym "Przyszła jesień” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Bedlnie.

I miejsce: Maja Domańska 

II miejsce:  Maja Wasiak 

III miejsce:  Kacper Fidrysiak 

Wyróżnienia: Szymon Peda, Tymon Adamski, Jakub Orcholski, Zuzanna Gasik, Marcel Żuchowski

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Czytaj więcej: Sukcesy przedszkolaków w konkursie plastycznym

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Bedlnie Rights Reserved.