foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie klas I - III, w poniedziałek, 7 listopada wzięli udział  w Balu Postaci z Bajek. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do szkoły przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, a na zakończenie zostały obdarowane książką „Pierwsze abecadło” w ramach projektu „Mała książka, wielki człowiek”. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Był to dzień pełen wrażeń.

Bajki1.jpg

Bajki2.jpg

      Bajki3.jpgBajki6.jpgBajki5.jpgBajki4.jpg

Bajki7.jpgBajki9.jpgBajki8.jpgBajki15.jpgBajki14.jpgBajki13.jpgBajki12.jpgBajki11.jpgBajki10.jpg

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z klas I-III naszej szkoły. W dniu 25 listopada uczniowie uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Na początku wysłuchali wierszy o misiach, obejrzeli prezentację, z której dowiedzieli się o historii powstania tego święta, poznali różne rodzaje niedźwiadków oraz przypomnieli sobie misiowych bohaterów bajek filmowych i książkowych. Każde dziecko dokonało krótkiej prezentacji swojego przyjaciela. Wspólnie bawili się przy piosenkach: „Jadą, jadą misie”, „Pluszowy miś”. Brali udział w zabawie ruchowej „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Wraz ze swoimi pluszakami wykonywali ćwiczenia gimnastyczne. W tym szczególnym dniu słodkim sponsorem zabaw i konkursów był Sklepik Szkolny „Grosik”. To dzięki niemu do młodszych uczniów trafiły misiowe smakołyki. Następnie każde dziecko otrzymało szablon opaski z głową misia do samodzielnego wykonania w domu.                                                                                                                       Na zakończenie wszyscy stwierdzili, że świat bez przyjaciół byłby bardzo ubogi. Z niecierpliwością więc czekamy na kolejne spotkanie za rok.

Miś_1.jpg

Miś_2.jpg

Miś_3.jpg

Miś_4.jpg

 

"Śniadanie daje moc" w klasie I

Pierwszaki przygotowywały kanapki ze zdrowych produktów. Każdy miał inny pomysł na zrobienie wyjątkowej kanapki. Pracując wytrwale i w ogromnym skupieniu wytwarzały cudowne dzieła, ale najważniejsze, że były one bardzo smaczne i zdrowe.

 

Śniadanie_daje_moc_2.jpg

Śniadanie_daje_moc_4.jpg

Śniadanie_daje_moc_1.jpg

Śniadanie_daje_moc_3.jpg

Już do nas dotarły

nowe książki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa!

Nasi uczniowie - Zosia, Paweł, Michał i Miłosz,

dołożyli wszelkich starań, by przyjąć je do naszych

bibliotecznych zbiorów.

 

Nowe_książki_3.jpg

Nowe_książki_1.jpg

Nowe_książki_2.jpg

Nowe_książki.jpg

Uczniowie naszej szkoły: Ola Nowicka i Ola Sikora z klasy II oraz Jakub Antczak z klasy VII przekazali do biblioteki szkolnej książki, z których już dawno „wyrośli”. Na pewno skorzystają z nich ich młodsi koledzy i koleżanki. Dziękujemy!

Do_biblio_2.jpg

Do_biblio_1.jpg

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Bedlnie Rights Reserved.