foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Drodzy Uczniowie oto dzisiejsza propozycja zajęć w domu:

Serwetki i nożyczki ➡️ Znajdujemy w domu niepotrzebne serwetki (najlepsze będą białe). Przypomnijcie sobie jak kiedyś składaliście serwetki na kilka części i wycinaliście różne wzory. Wystarczy wziąć nożyczki, pokazać dziecku jak złożyć serwetkę i do dzieła! Mogą powstać piękne wycinanki.

Miska, woda, pędzel, karton ➡️ Będziemy malować wodą! Nikt nie powiedział, że zawsze malowanie musi odbywać się za pomocą farb, wodą też można malować. Należy tylko pamiętać o tym, żeby delikatnie moczyć pędzel. Wychodzą ciekawe kształty, o których potem można tworzyć różne opowieści. W zależności jak poprowadzicie to zadanie – można pracować nad koncentracją, motoryką małą, cierpliwością i wyczuciem, np. podczas pobierania wody.

Nitki, kartka, klej ➡️ Zadaniem dziecka jest wyklejenie wzoru lub stworzenie własnego. Nie musi być to coś, co istniej. Uruchamiamy wyobraźnię. Można stworzyć rzecz wielofunkcyjną, nową czy jakiegoś fantastycznego stwora.

Krzesła, mocny sznurek ➡️ Będziemy tworzyć pajęczą sieć. Zadaniem dziecka jest poustawianie krzeseł i oplątanie wokół nich sznurka w taki sposób, żeby powstała sieć. Następnie ćwiczymy – dziecko przechodzi poprzez sieci tak, aby nie dotknąć sznurka. Dobra zabawa i rozwój koordynacji ciała gwarantowany!

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Bedlnie Rights Reserved.