foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Witam drodzy uczniowie. Mam nadzieję, że wszyscy jesteście zdrowi i podobnie jak ja nie możecie się doczekać powrotu na nasze szkolne boiska J.

Jak zapewne jeszcze pamiętacie na ostatnich lekcjach uczylismy się i doskonaliliśmy swoje umiejętności techniki piłki siatkowej. Przygotowałem dla Was materiały, które pomogą Wam w dalszych postępach.

Klasy IV – V

  1. Doskonalenie techniki odbicia piłki sposobem górnym (ćwiczenia przygotowujące)

 

  1. Odbicie piłki sposobem górnym (technika i ćwiczenia doskonalące)

UWAGI :

  • Ćwiczenia, które są prezentowane z partnerem można zastąpić np.: odbiciem o ścianę , ewentualnie zachęcić do ćwiczeń rodzeństwo lub rodzica;
  • Ćwiczenia, które są prezentowane przy siatce można śmiało wykonywać bez siatki zachowując odpowiednią wysokość odbicia;
  • Jeśli nie masz w domu piłki siatkowej możesz ćwiczyć dowolną lekką piłką lub nawet drużym balonem (klasy młodsze);
  • Filmy przedstawiają kilka ćwiczeń doskonalących, ale Wy zapewne z lekcji WF pamiętacie również inne ćwiczenia, zachęcam do ich doskonalenia;
  • Już samo obejrzenie tych filmów oraz dokładna analiza techniki odbić pozwoli wam zwiększyć swoją wiedzę na temat wykonywanych ćwiczeń.

POWODZENIA!!!! J

W razie pytań lub innych uwag zapraszam do kontaku pod adresem e mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

W internecie jest mnóstwo propozycji filmowych jak wykorzystać czas wolny na trening lub zajęcia sportowe w domu. Zachęcam Was do skorzystania z tego źródła i codziennych  ćwiczeń. Oto kilkaz nich:

Świetny trening wzmacniający mięśnie :

Piłka nożna, technika :

WF w domu, aeorik ( dla młodszych) :

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Bedlnie Rights Reserved.