foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W I semestrze roku szkolnego 2018/2019 dzieci będą otrzymywały owoce, warzywa, mleko i produkty mleczne przez 12 wybranych tygodni.

 W programie   uczestniczą  uczniowie klas I-V

jablko

Logo „Programu dla szkół” zostało stworzone według obowiązującego trendu minimalizmu i prostoty. Sygnet przedstawia zarysy kształtów jabłka, marchewki, mleka oraz liścia. Tym samym wizualnie nawiązuje do wcześniejszych programów: „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. Prosta forma graficzna jest czytelna zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Kolorystyka znaku graficznego charakteryzuje grupy produktów dostarczanych w ramach „Programu dla szkół”. Kolor pomarańczowy (marchewka) symbolizuje produkty warzywne, kolor czerwony (jabłko) symbolizuje produkty owocowe, kolor niebieski (butelka) symbolizuje produkty mleczne, natomiast zieleń (liść) symbolizuje zdrowe nawyki żywieniowe.

W ramach udziału  w programie szkoła podejmie  działania promujące

  1. Spotkania edukacyjne w czasie zebrań z rodzicami poświęcone realizacji PROGRAMU DLA SZKÓŁ „Owoce i warzywa, mleko i przetwory mleczne ”.
  2. Zajęcia o charakterze edukacyjnym w klasach I-III, dotyczące prawidłowego odżywiania. W czasie których uczniowie przygotowywali m.in.: zdrowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne.
  3. Konkurs wiedzy o zdrowiu”, „Loteria owocowa” oraz szkolna akcja „Podziel się kanapką z kolegą” zorganizowanych przez szkolne koło PCK.
  1. Przerwy promujące produkty Programu dla szkół np. przerwa z jabłkiem…
  2. Gazetki tematyczne oraz wystawki prac dzieci.
  3. Zajęcia tematyczne na lekcjach techniki w klasach VI oraz samodzielne przygotowanie przez uczniów sałatek z warzyw i owoców.
  4. Pogadanki nauczycieli świetlicy szkolnej dotyczące zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania się (I i II semestr) oraz przeprowadzenie krótkich konkursów.

Uczniowie będą brać udział w zabawach edukacyjnych o tematyce promującej program

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Bedlnie Rights Reserved.