foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

25.05.20 (poniedziałek)

Temat lekcji: Prawa i obowiązki członków rodziny.

Zaspokajanie potrzeb rodziny to nie tylko dostarczanie środków na życie, ale także praca we wspólnym gospodarstwie domowym i wychowywanie dzieci. Rodzice mają dbać o rozwój dziecka i chronić przed niebezpieczeństwami. Każdy z członków rodziny ma określone zadania. Najważniejszym obowiązkiem dziecka - ucznia jest nauka i uczęszczanie do szkoły. Oprócz zdobywania wiedzy każdy z Was powinien pomagać w pracach domowych. Zastanów się i odpowiedz : jakie masz obowiązki i jak pomagasz rodzicom?

18.05.20 (poniedziałek)

Temat lekcji: Jestem tolerancyjny – co to znaczy?

Tolerancja to: życzliwość, akceptacja, dobroć, zrozumienie, wyrozumiałość, otwartość, pomoc, szacunek.
Nie należy nikogo oceniać pochopnie na podstawie pierwszego wrażenia lub wyglądu oraz nie należy nikogo dyskryminować z powodu jego pochodzenia, niepełnosprawności bądź „inności”. Należy natomiast szanować innych i ich poglądy, ponieważ każdy z nas ma prawo do własnego zdania.

A teraz odpowiedz sobie na pytanie. Czy ja jestem tolerancyjny?

11.05.20 (poniedziałek)

Temat lekcji: Uczymy się świadomie korzystać ze źródeł informacji.

Żyjemy w świecie informacji, które docierają do nas rozmaitymi kanałami. Ważne jest korzystanie z wiarygodnych i aktualnych informacji. Dotarcie do nich jest możliwe dzięki właściwemu wyborowi źródeł. To potrzeba informacyjna określa, które cechy źródła będą ważne. Żadne źródło nie jest całkowicie obiektywne. Każde przedstawia określony punkt widzenia. Zauważ, że różne gazety opisują te same wydarzenia w całkiem różny sposób.
Przy wyborze źródła informacji kieruj się jego:
• wiarygodnością (zawsze szukaj wiarygodnych źródeł!),
• aktualnością,
• obiektywnością,
• dostępnością,
• łatwością wykorzystania,
• stopniem szczegółowości,
• zrozumiałością.
Informacje dostępne w Internecie są bardziej aktualne niż te zawarte w książkach.
Jeśli szukasz informacji:
• do szkoły lub do pracy — wybierz obiektywne i wiarygodne źródła, np. encyklopedie i podręczniki. Unikaj portali takich jak ściąga.pl, zapytaj.onet.pl. Nie korzystaj ze stron www, których autora nie jesteś w stanie zidentyfikować. Szybko skończyłoby się to jedynką w dzienniku!
• by rozerwać się — zajrzyj do prasy lub serwisów tematycznych. Poznaj opinie innych osób.
• o swoich zainteresowaniach lub hobby — sięgnij do czasopism, forów i blogów internetowych na dany temat.

Drodzy uczniowie! W związku z 100 Rocznicą Urodzin Świętego Jana Pawła II wykonaj kompozycję plastyczną ,,Jan Paweł II przyjacielem dzieci i młodzieży”. Technika i format pracy dowolny. Najciekawsze prace umieścimy na naszej stronie internetowej. Przysyłamy do 15.05.2020 (do piątku) na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Godzina wychowawcza dla kl.IV

Temat zajęć: Ochrona zdrowia psychicznego.

Zdrowie psychiczne: jest to zdrowie emocjonalne i zdrowie umysłowe. Zdrowie emocjonalne – zdolność do rozpoznawania emocji, wyrażania ich w odpowiedni sposób, umiejętność radzenia sobie ze stresem, napięciem, lękiem, depresją, agresją. Zdrowie umysłowe – zdolność do logicznego, jasnego myślenia. Zdrowie psychiczne jest bardzo ważne dla każdego, a zwłaszcza dla dzieci w wieku szkolnym.
Należy zachować równowagę między nauką, zabawą, kontaktami z rówieśnikami i odpoczynkiem. Stawiajmy przed sobą zadania, abyśmy mogli radzić sobie z codziennymi wyzwaniami w domu i szkole. Nie zrażajmy się porażkami. Ci osiągają sukces , co dążą do celu.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Bedlnie Rights Reserved.