foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Ćwiczenia logopedyczne usprawniają wymowę głosek, uczą poprawnego oddychania oraz rozwijają zasób słownictwa. Polegają na nauce poprzez ćwiczenia i zabawę. Pracujemy nie tylko w szkole na zajęciach, ale również w domu, aby osiągnąć efekty.

Doskonalimy pracę warg i języka

-Poszukiwanie kwiatów, rozglądanie się dokoła – otwieramy usta i wysuwamy język na brodę, w kierunku kącików ust. 

Kształtujemy prawidłowy tor oddychania

-Wciągamy i wypuszczamy powietrze. Czynność powtarzamy kilka razy.

Wdrażamy do poprawnej wymowy

-Głośne powtarzanie: straszny Staszek, dojrzała jarzębina, żółta piżama, skrzydlata ważka, zachmurzone niebo, szumiące drzewa.

Rozwijamy i wzbogacamy słownictwo

- Czytanie głośne wiersza Doroty Gellner „Wiatr” (wyszukaj w Internecie). Zastępowanie słowa ,,pada” innymi np. kapie… Wyszukiwanie wyrazów zastępujących ,,pada”.

Ćwiczymy motorykę małą

-Sprawne funkcjonowanie dłoni i palców poprzez zajęcia plastyczne. Jak wygląda wiatr? - rysujemy (technika dowolna) ilustrację do wiersza. Praca z wyobraźni.

Powodzenia!

Elżbieta Prośniewska

Kochane Dzieciaki!

W najbliższy piątek (3 kwietnia) o godzinie 17:30 zapraszam Was na DROGĘ KRZYŻOWĄ, w naszym kościele parafialnym za pośrednictwem Internetu.

Rozważać będziemy poszczególne Stacje wspominając Świętego Papieża Jana Pawła II - przyszłego patrona naszej szkoły, w 15 rocznicę Jego śmierci.

Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, pozostając w domu.

Zaproście na to nietypowe spotkanie z Panem Jezusem najbliższych, rodzeństwo, rodziców i kogo tam jeszcze chcecie.

Czekam na Was, wraz z księdzem Proboszczem w piątek o godzinie 17:30 w kościele w Bedlnie, a wy POZOSTAJĄC W DOMU połączcie się ze mną za pośrednictwem YouTube - https://www.youtube.com/channel/UC85oVWfH2x_Q8moGzKnoiVw

Pozdrawiam Was serdecznie i jeszcze raz zapraszam.

Jadwiga Wasilewska

Szanowny Rodzicu!
W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego w naszym kraju i zarządzeniu dotyczącemu zdalnego nauczania Państwa dzieci, zwracam się do Państwa o pomoc w opanowaniu umiejętności prawidłowej wymowy dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną.
Poniżej przedstawię kilka ćwiczeń logopedycznych, które możecie Państwo wykonywać z dzieckiem w domu.
Prosiłabym o znalezienie chociaż 10 minut każdego dnia na ćwiczenia. Wybierzcie stałą porę, aby ćwiczenia były rytuałem dnia. Niech będzie to forma zabawy, aby dziecko było zainteresowane.
Proszę, bądźcie Państwo cierpliwi, gdy coś nie wychodzi, nie zniechęcajcie się, a razem będziemy cieszyć się z sukcesu Państwa dziecka.

PRZYKŁADY ĆWICZEŃ LOGOPEDYCZNYCH:
1. Ćwiczenia słuchowe - stanowią bardzo ważną grupę ćwiczeń logopedycznych, ponieważ często opóźnienia czy zaburzenia rozwoju mowy pojawiają się na skutek opóźnień rozwoju słuchu fonematycznego. Stymulując funkcje słuchowe przyczyniamy się do rozwoju mowy dziecka.

Czytaj więcej: Kącik logopedyczny

Już od 30 marca od godziny 8.00 ruszają pierwsze lekcje z TVP! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL. To efekt podpisanego 27 marca porozumienia dotyczącego realizacji audycji oświatowych dla uczniów szkół podstawowych, między TVP S.A. i Ministerstwem Edukacji Narodowej. Zapraszamy do oglądania!

Nowa propozycja TVP i MEN „Szkoła z TVP” to wzbogacenie oferty edukacyjnej Telewizji Polskiej, skierowanej do nauczycieli, dyrektorów, uczniów i rodziców. W ramach akcji na antenach TVP będą emitowane materiały dostosowane do podstawy programowej szkół podstawowych. 

Pierwsze programy startują już w poniedziałek, 30 marca o godzinie 8:00. Będzie można obejrzeć je na 4 kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia. Poza materiałami premierowymi, udostępnione zostaną także powtórki lekcji. Całość będzie można obejrzeć później na platformie VOD.TVP.PL.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Bedlnie Rights Reserved.