foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W zakresie działań realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku szkolnym 2020/2021 został przeprowadzony konkurs zatytułowany: „Napisz recenzję i wygraj nagrody!”. Akcja miała na celu promocję nowości zakupionych do biblioteki i zainteresowanie nimi uczniów. Recenzją, która zwróciła uwagę jury jest praca uczennicy klasy 7-Antoniny Bogdańskiej. Prezentujemy ją w oryginale na stronie internetowej. Gratulujemy!

Zachęcamy wszystkich do czytania, które ma głębię i sens.
Organizatorki p. Beata Adamiak, p.Olga Wilczyńska

 

RECENZJA KSIĄŻKI  R. J. PALACIO "CUDOWNY CHŁOPAK’’

,,Los się uśmiechnął,Przeznaczenie się roześmiało,Stając nad moją kołyską...’’

Nathalie Merchant, Cud

            Książka R. J. Palacio pt. ,,Cudowny chłopak’’ została wydana w 2012 r. w Nowym Jorku. Odniosła międzynarodowy sukces- została opublikowana w 45 krajach i sprzedała się w ponad 6 mln egzemplarzy. Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ dostałam ją w prezencie.

,,Cudowny chłopak’’ to August Pullman. Ma on zdeformowaną twarz spowodowaną rzadką chorobą. Obciążenie z jakim żyje nie pozwala mu w pełni cieszyć się dzieciństwem. Jednak pomimo tego, że wydaje się być inny niż reszta jego rówieśników, tak naprawdę jest normalnym dziesięciolatkiem i to stara się wszystkim udowodnić.

"Nie powiem wam jak wyglądam. Cokolwiek sobie wyobrażacie w rzeczywistości jest pewnie gorzej’’- tak mówił o sobie August

Książka opowiada o życiu i problemach Auggiego z jakimi musi się mierzyć. Uświadamia nam jak ważna jest rodzina, przyjaciele i ich wsparcie. Jest to historia, która pokazuje nam jak ciężko jest żyć w społeczeństwie, uwielbiającym oceniać się nawzajem. Udowadnia nam, że każdy ma prawo do szczęścia.

"Moim zdaniem sprawa przedstawia się tak: nie jestem zwykłym dzieckiem, tylko dlatego że nikt nie patrzy na mnie jak na zwykłe dziecko’’ - cytat z książki

August powinien być przykładem dla nas wszystkich, abyśmy mieli w sobie tyle miłości, dobra oraz chęci do ciągłego pokonywania swoich wewnętrznych barier. Książka wyzwala w nas wszystko, co najlepsze i doładowuje pozytywną energią. Uczy też wiele na temat akceptacji inności, ale i akceptacji niedoskonałości naszego ciała. 

Recenzję napisała Antonina Bogdańska                         

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa w Bedlnie Rights Reserved.